16 Temmuz 2014 Çarşamba

“Demokrat Parti geleneğinden geliyorum” diyen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr Ekmeleddin İhsanoğlu, Demokrat Parti'nin Kurucusu ve İlk Genel Başkanı Celal Bayar’ın kabri ve Anıt Mezarı’nı Ziyaret Etti.

“DEMOKRAT PARTİ GELENEĞİ’NDEN” BİR CUMHURBAŞKANI ADAYI
“Demokrat Parti geleneğinden geliyorum” diyen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr Ekmeleddin İhsanoğlu, DP'nin Kurucusu ve İlk Genel Başkanı Celal Bayar’ın kabri ve Anıt Mezarı’nı Ziyaret Etti.
Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu: "Celal Bayar büyük bir insandır. Kurtuluş Savaşı'nın, milli mücadelenin Galip Hoca'sıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nde kendisini, demokrasiye, adalet, hukuk ve barışa adamış bir insandır"
            (AA.İHA, 15 Temmuz 2014) “ Ne CHP'de ne de MHP'de kaydım yoktur. Ben, ailem ve eşimin ailesi Demokrat Parti geleneğinden geliyoruz.” diyen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr Ekmeleddin İhsanoğlu, Demokrat Parti'nin Kurucusu ve İlk Genel Başkanı Mahmut Celal Bayar’ın kabri ve Anıt Mezarı’nı ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu eşi ile birlikte Bursa’nın Umurbey ilçesinde bulunan 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar Müzesini de gezdi..
MİLLİ MÜCADELE’NİN GALİP HOCA’SI CELÂL BAYAR
             Ekmeleddin İhsanoğlu burada yaptığı konuşmada, "Celal Bayar büyük bir insandır. Kurtuluş Savaşı'nın, milli mücadelenin Galip Hoca'sıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nde kendisini demokrasiye ve barışa adamış bir insandır" dedi.
           10 Ağustos 2014 Pazar günü ilk turu yapılacak olan seçimlerde “Çatı Aday” olarak Cumhurbaşkanlığı adayı olarak gösterilen ve Demokrat Parti tarafından da desteklenen Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim gezileri kapsamında Bursa’nın Gemlik ilçesi Umurbey Mahallesi’ni ziyaret etti. Ziyarete Demokrat Parti Bursa İl Teşkilatı yönetici ve üyeleri de katıldı.
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, mahalle meydanında toplanan Umurbey’liler tarafından coşkuyla karşılandı. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Umurbey halkı tarafından kendisine hediye edilen nadide çiçekleri merhum Celal Bayar’ın kabrine bıraktı.
KABİR ZİYARETİ VE DUA
            Celal Bayar’ın mezarında dua ettikten sonra Celal Bayar Müzesi’ni de gezen İhsanoğlu, müzede bulunan eserleri yakından inceledi. İhsanoğlu, daha sonra zeytin’in barışı, huzur, güvenlik ve demokrasiyi simgelediğini söyleyerek, anıt mezarın bahçesine zeytin ağacı dikti. Müze ziyareti sonrası meydandaki parkta vatandaşlarla sohbet eden İhsanoğlu, seçimi yüzde 55 oyla alacağını söyledi. İhsanoğlu’na Umurbeyliler tarafından zeytin ve zeytinyağı armağan edildi. 
(Bursa: 14 Temmuz 2014 Pazartesi)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder