22 Ocak 2014 Çarşamba

OLAĞAN KONGRE'MİZ İFA VE İCRA EDİLDİ

Demokratlar Kulübü Kongresi yapıldı
Divan Başkanı: Esat KIRATLIOĞLU,
Divan Başkan Yardımcısı: Halûk KILÇIK, Kürsüde: Nahit MENTEŞE
Başkanlığa yeniden Ali Naili Erdem seçildi..
(DP Basın Merkezi-22 Ocak 2014)- Demokratlar Kulübü Kongresi yapıldı. Demokratlar Kulübü Başkanlığına yeniden eski bakanlardan Ali Naili Erdem seçildi..
            Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özdemir ve Ertan Küçükay’ın da katıldığı kongre Anadolu Kulüp’te yapıldı. Kongrenin divan başkanlığına eski bakanlardan Esat Kıratlıoğlu seçildi.
Kongrenin açış konuşmasını yapan eski bakanlardan Ali Naili Erdem, bir hizmet ve fikir kulübü olan Demokratlar Kulübü’nün demokrasiyi içine sindiren herkese açık olduğunu belirtti. 
Hatıraları devam ettirebilmek için bu kulübü ayakta tutmaya çalıştıklarını anlatan Erdem, siyasetin içinde yer almak isteyenin Demokrat Parti’ye gidebileceğini ancak Demokratlar Kulübü’nün  siyaset üstü bir yapısı olduğunu ve tüzüğünün de siyaset yapmayı yasakladığını vurguladı.. 
Erdem, Demokrat Parti’nin devletle halkı barıştırdığını ve kucaklaştırdığını da vurguladı.
Kongrede yönetime seçilen Mustafa Nevruz Sınacı da konuşmasında Demokratlar Kulübü’nün WEB sitesinin kuruluş çalışmalarının tamamlandığını belirterek,  kulübün üye sayısının arttırılması ve kulübe sahip çıkılması gerektiğini belirtti.
Eski milletvekillerinden Enver Turgut da konuşmasında kulübün tüzüğünde politika ile ilgili bir şey olmadığını, partiler üstü kalmaya özen gösterdiklerini anlattı.
Eski bakanlardan Nahit Menteşe de konuşmasında Demokrat Parti (DP) ve Adalet Partisi (AP)’nin kuruluş sürecini anlattı. Adalet Partisi yerine yanlışlıkla Demokrat Parti dediği için gözaltına alındığını aktaran Menteşe, bütün baskılara rağmen demokratlıktan vazgeçmediğini de belirtti.
Nahit Menteşe, “Bir Celal Bayar’ı anmak, bir Adnan Menderes’i anmak bizim için bir görevdir. Unutmak mümkün değil. Yaşatmak istiyoruz” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra Kanun ve Tüzük gereği yapılan seçimlerde Demokratlar Kulübü Başkanlığına yeniden; 
Ali Naili Erdem seçildi. 
Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:
Nükhet Ocak Balkan, Mehmet Özdemir, Mustafa Nevruz Sınacı, Enver Turgut, Ali Abalı, Fethi Akkoç, Namık Aydemir, M. Kemal Erkovanlı 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder